Аккумуляторды 12В қосу мүмкіндігі бар
Мақта кәмпиттері — балалық шақ пен бейқамдықтың тәтті символы — мүлдем балалық емес: 600 жастан асқан. Осы уақыт ішінде ол ақсүйектердің нәзіктігінен халықтық мерекелердің атрибутына айналып, түрлі-түсті болып, бірнеше есе арзандап үлгерді.
Мақта кәмпитінің басқа тілдердегі атаулары оның сыртқы түрін және "сиқырлы" шығу тегін толығымен көрсетеді: АҚШ-тағы "мақта тәттілігі", Англиядағы "сиқырлы жібек жіп", Германиядағы "қант жүні", Италиядағы "қант жіптері". Францияда оны "атасының сақалы", ал Израильде, Үндістанда және Грецияда "кемпірдің шашы" деп атайды.
Алғаш рет қант тәттісі XV ғасырда Италияда танымал болды. Содан кейін бұл ләззат қымбат деп саналды, өйткені қант байлар үшін өнім болды және сол кездегі таңғажайып "иірілген жіпті" жасау оңай болған жоқ: арнайы аппарат әлі болған жоқ. Қант кастрюльде ерітіліп, шанышқылардың көмегімен жұқа қант "жіптері" алынды. Процесс өте ауыр болды. Толық десерт болып саналатын дайын өнім жемістермен бірге табаққа ұсынылды. XVIII ғасырда мақта кәмпитінен нағыз өнер туындылары жасала бастады. Карамельден жасалған алтын және күміс жіптермен безендірілген "қант жіптерінен" жасалған Пасха жұмыртқалары әсіресе танымал болды.
Барлық жабдықтарды көру үшін сілтемені басыңыз: https://icekitchen.kz
| Габаритті өлшемдер | |
|---|---|
| Салмақ | 9 кг |
| Биіктігі | 470 мм |
| Ұзындығы | 590 мм |
| Ені | 280 мм |
| Негізгі | |
| Түрі | Мақта кәмпит аппараты |
| Шығын материалдарының түрі | Тәтті мақтаға арналған таяқшалар, Бояғыш |
| Кепілдік мерзімі | 3 ай |
| Қуат көзі | Газ |
| Материал | Тот баспайтын болат |
| Тамақтану | Аккумулятор |
| Жағдайы | Жаңа |
| Пайдаланушы сипаттамалары | |
| Мақсаты | Мақта кәмпиттері үшін |
- Бағасы: 95 000 ₸




