Мақта кәмпиттері — балалық шақ пен бейқамдықтың тәтті символы — мүлдем балалық емес: 600 жастан асқан. Осы уақыт ішінде ол ақсүйектердің нәзіктігінен халықтық мерекелердің атрибутына айналып, түрлі-түсті болып, бірнеше есе арзандап үлгерді.
Мақта кәмпитінің басқа тілдердегі атаулары оның сыртқы түрін және "сиқырлы" шығу тегін толығымен көрсетеді: АҚШ-тағы "мақта тәттілігі", Англиядағы "сиқырлы жібек жіп", Германиядағы "қант жүні", Италиядағы "қант жіптері". Францияда оны "атасының сақалы", ал Израильде, Үндістанда және Грецияда "кемпірдің шашы" деп атайды.
Алғаш рет қант тәттісі XV ғасырда Италияда танымал болды. Содан кейін бұл ләззат қымбат деп саналды, өйткені қант байлар үшін өнім болды және сол кездегі таңғажайып "иірілген жіпті" жасау оңай болған жоқ: арнайы аппарат әлі болған жоқ. Қант кастрюльде ерітіліп, шанышқылардың көмегімен жұқа қант "жіптері" алынды. Процесс өте ауыр болды. Толық десерт болып саналатын дайын өнім жемістермен бірге табаққа ұсынылды. XVIII ғасырда мақта кәмпитінен нағыз өнер туындылары жасала бастады. Карамельден жасалған алтын және күміс жіптермен безендірілген "қант жіптерінен" жасалған Пасха жұмыртқалары әсіресе танымал болды.
Барлық жабдықтарды көру үшін сілтемені басыңыз: https://icekitchen.kz
| Негізгі | |
|---|---|
| Өндіруші ел | Қытай |
| Түрі | Мақта кәмпит аппараты |
| қызметі | Кәсіби |
| Қуат көзі | Электр қуаты |
| Материал | Тот баспайтын болат |
| Тамақтану | 220В желісі |
| Номиналды қуат | 1.2 кВт |
| Жағдайы | Жаңа |
| Габаритті өлшемдер | |
| Ұзындығы | 520 мм |
| Ені | 520 мм |
| Биіктігі | 480 мм |
| Пайдаланушының сипаттамалары | |
| Мақсаты | Мақта кәмпиттері үшін |
- Бағасы: 65 990 ₸




